Postitused

Kuvatud on kuupäeva märts, 2022 postitused

7. Lisamaterjalid

Kujutis
  Õppija toetamine Arenguvestlusi viime koolis tavapäraselt läbi ühe korra õppeaasta jooksul. Õpetajatele on jäetud vaba valik, millal arenguvestlusi läbi viia, kuid soovitus on seda teha hiljemalt kolmanda trimestri alguses. Enamus õpetajaid viib arenguvestlused läbi teise trimestri jooksul. Nii on õpilasele ja lapsevanemale teada esimese trimestri tulemused, saab anda ülevaate võimalikest mure- ja arengukohtadest ning teha kokkulepped ja plaanid edaspidiseks. Kindlasti saab lapsevanem ja ka õpilane klassijuhatajalt ka pärast arenguvestlust jooksvalt tagasisidet näiteks kokkulepete täitmise ning tulemuste kohta. Vajadusel tehakse ka teine arenguvestlus. See viiakse läbi pigem kevadel, kolmanda trimestri alguses. Seal analüüsitakse uuesti õpilase tulemusi eelnevate perioodide jooksul, vaadatakse üle tehtud kokkulepped ja seatud eesmärgid ning tehakse nende põhjal järeldused. Kui vaja, seatakse uued eesmärgid, tehakse uued kokkulepped jm õpilase edaspidiseks toetamiseks. Mina isikli...